Rendszeradminisztrátor állások

- 0 állás - összegyűjtöttük a nagy állásoldalak összes találatát
FRISS HASONLÓ ÁLLÁSOK
E-MAILBEN

A "Feliratkozom" gombra kattintva elfogadja az általános biztonsági és szerződési feltételeinket.

  Keresett pozíciók
Rendszeradminisztrátor
HOL?
  Távolság:
km-en belül

KULCSSZAVAK (tartalmazza)
Új keresés

A rendszergazda vagy rendszeradminisztrátor állás (angolul: system administrator) értelemben a rendszergazda elvégzi a számára kijelölt informatikai feladatokat. A fő elvárások közé tartozik általában a Microsoft operációs rendszerének magas szintű ismerete. Minimum elvárás a középfokú végzettség, és esetenként az angol nyelv ismerete is.

Rendszeradminisztrátor állás (angolul: system administrator) feladatai:
- rendszerek karbantartása, frissítése, fellépő rendszerhibák elhárítása, megelőzése
- operációs rendszerek rendelkezésre állásának biztosítása
- VPN és tűzfal rendszerek felügyelete, üzemeltetése, konfigurálása
- távoli, helyszíni szoftveres hibadetektálás, hibaelhárítás
- telepítések, gépcserék
- first line rendszergazdai feladatok
- frissítések kezelése, adminisztrációja
- felhasználói segítségnyújtás, kommunikáció

Elvárások
 A fő elvárások közé tartozik a rendszergazdáknak a Microsoft operációs rendszerének magas szintű ismerete (ez természetesen változhat a munkától függően, a Linux és a MacOS rendszerek ismeretére). Minimum elvárás a középfokú végzettség, és esetenként az angol nyelv ismerete is. Fontos, hogy a rendszergazda rendelkezzen jó kommunikációs és problémamegoldó képességgel. Ezek mellett gyakran megjelölik elvárásként azt is, hogy ticketing rendszereket ismerjen a rendszeradminisztrátor állásra jelentkező személy.
Munkarend
Heti 40 órában, 5 napon, hétfőtől péntekig. A system administrator feladatkörét tekintve a home office munkavégzés is gyakran megengedett.
Juttatások
Az alapbér mellett a rendszeradminisztrátor állásokban dolgozó személy számíthat bónuszokra vagy egyéb juttatásokra.