Könyvelő állások

- 7 állás - összegyűjtöttük a nagy állásoldalak összes találatát
mai
mai
FRISS HASONLÓ ÁLLÁSOK
E-MAILBEN

A "Feliratkozom" gombra kattintva elfogadja az általános biztonsági és szerződési feltételeinket.

  Keresett pozíciók
Könyvelő
HOL?
  Távolság:
km-en belül

KULCSSZAVAK (tartalmazza)
Új keresés

A mérlegképes könyvelő állás (angolul: financial accountant) betöltőjének fő feladata, hogy a neki adott adatokat feljegyezze és azokat kezelje. Az általános elvárás a középfokú, pénzügyi-számviteli végzettség, illetve a szükséges számítógépes programok ismerete és mindennapi használata.

Könyvelő állás általános feladatai:
- könyvelés (accounting)
- szállítói számlák, vevői számlák rögzítése
- pénztár, bank-könyvelés
- dokumentumrendezés
- partnerekkel való kapcsolattartás
- bevallások elkészítése
- statisztikák és egyéb jelentések elkészítése
- gazdasági társaságok teljes körű könyvelési feladatainak ellátása
- költségek monitorozása, költségoptimalizálás
- éves beszámoló készítése, könyvvizsgálat, adóhatósági ellenőrzések támogatása
- nyilvántartás

Elvárások
A mérlegképes könyvelő állás betöltéséhez általános elvárás a középfokú, pénzügyi-számviteli végzettség. Fontos, hogy a könyvelés folyamatának megfelelő végzéséhez a könyvelő ismerje és tudja napi szinten használni a szükséges számítógépes programokat (általában Microsoft Office: Word, Excel, stb.). Fontos a precíz munkavégzés, hiszen a pénzügyi adatok bevitele kulcsfontosságú a könyvelés tökéletes elvégzéséhez. Ezen túl a könyvelő állást betöltő személynek fontos, hogy magas legyen teherbíró képessége és aktív legyen a vállalat napi életében. Előnyt jelent, ha a jelentkező rendelkezik mérlegképes könyvelői végzettséggel. Ez állástól függ, de elvárás lehet az angol nyelv ismerete is.
Juttatások
Az alapbér mellett a könyvelő állást betöltő személy számíthat egyéb bónuszokra és különféle juttatásokra. A legtöbb munkaadó ajánl cafetéria lehetőséget is. A bérezés gyakran függ teljesítménytől is.