FRISS HASONLÓ ÁLLÁSOK
E-MAILBEN

A "Feliratkozom" gombra kattintva elfogadja az általános biztonsági és szerződési feltételeinket.

  Keresett pozíciók
Gépjárművezető
HOL?
  Távolság:
km-en belül

KULCSSZAVAK (tartalmazza)
Új keresés

A gépjárművezető állás értelmében a munkavállaló általában járműveket vezet, leszállítva a rábízott termékeket egy adott pontból a másikba. A B, C, C+E kategóriás gépkocsivezető állásoknak fő elvárása az előbb említett jogosítványnak megléte. A gépkocsivezető különböző feladatokkal rendelkezhet, tehergépkocsivezetéstől elkezdve telephelyi gépjárművezetésig.

Gépjárművezető állás feladatai
- áruterítés, fuvarozás
- import és export fuvarok, általában nyugati irányba
- szállítmány fel-, lerakodása, ellenőrzése
- nyerges szerelvények mozgatása, akasztása, rakodásra előkészítése
- ponyvás, nyitott, nyerges szerelvények vezetése
- munkagépek megóvása, gazdaságos üzemeltetése és tisztán tartása
- szállítási feladatok ellátása
- gépjármű üzemeltetésével, karbantartásával kapcsolatos feladatok
- betartani az útvonalakat
- igényes munkavégzés
- rakománykezelés
- fuvarokhoz tartozó okmányok kezelése

Elvárások
Az alapvető elvárás a fuvarozás teljesítéséhez, minimum B kategóriás jogosítvány, illetve a tehergépjárművek vezetéséhez C, C+E kategóriás jogosítvány. Ha az állás értelmében külföldre is kell utazni, akkor a minimális elvárás legalább egy idegen nyelv ismerete.
Munkarend
Vállalattól függően, általában 2 hét munkát követ 1 hét pihenő, vagy 5 nap, majd 48 óra pihenő. A hétvégék a legtöbb esetben pihenőnapok. Hosszútávra jelent munkalehetőséget. Hosszútávú fuvarozás esetében egy-két fős csoportokban vannak váltások.
Juttatások
Az alapbér mellett a nemzetközi gépjárművezető állásnál gyakran jár napidíj vagy kilométerdíj is. Teljesítménytől függően év végi bónuszokat is ajánlanak általában a gépkocsivezetőnek. A munkaruhát a munkaadó biztosítja. A munkába járást is támogatja általában a vállalat.